Uuringute, analüüside, juhendmaterjalide ja metoodikate koostamine
Uuringuid, analüüse, juhendmaterjale ja metoodikaid oleme koostanud alates 2000. aastast. Tööde läbiviimise raames teeme vajadusel ka koostööd erinevate partnerettevõtetega, mis tagab täiendava oskusteabe kasutamise võimaluse. Käesolevas rubriigis mitte loetletud uuringuid, analüüse, juhendmaterjale ja koostatud metoodikaid on kirjeldatud ka meie teistes tegevusvaldkondades.
Tööd (28)
-
Klient: Terav Kera OÜ
Ahtalehise ängelheina hooldustingimused
-
Klient: Keskkonnaministeerium
Uuring „Biolagunevatest jäätmetest ja/või reoveesettest saadud materjalide kasutamise võimalused haljastustöid hõlmavates riigihangetes ja karjääride korrastamisel“
Koostöös Civitta Eesti AS-iga viidi läbi uuring, mille eesmärk oli (üle Eestiliselt):
• välja selgitada, millistes haljastustöid hõlmavates riigihangetes on põhjendatud ja otstarbekas kasutada taaskasutatavaid materjale ning millistele kriteeriumidele peab materjal vastama. Nendele tulemustele tuginedes on eesmärk töötada välja hangete ja materjalide kriteeriumid, mida on võimalik kasutada keskkonnahoidlike hangete rakendamisel;
• välja töötada karjääride korrastamise kriteeriumid, mille alusel saab kaaluda taaskasutatavate materjalide kasutamist karjääride korrastamisel. -
Klient: Keskkonnaministeerium
Eesti keskkonnakasutuse välismõjude rahasse hindamine – II etapp
Töö autorid – esitatud alljärgnevalt.
Välisõhu saaste, veesaaste, veevõtt, väetiste kasutamine
Koostanud: OÜ Alkranel (Alar Noorvee, Kristjan Karabelnik ja Elar Põldvere)
Herbitsiidide ja pestitsiidide kasutamine, lõhnahäiring, müra
Koostanud Aija Kosk
Õiguslik analüüs
Koostanud: SA Keskkonnaõiguse KeskusRiigi kulude analüüs
Koostanud: Civitta Eesti AS -
Klient: Elva Vallavalitsus
Taimestiku analüüs – Verevi rand
-
Klient: Kaltsiumkarbonaat OÜ
Lüganuse lubjakivikarjäär – keskkonnauuringute koordineerimine
-
Klient: Kunda Nordic Tsement AS
Ekspertanalüüs õhusaaste ja mürasaaste võimalike konfliktpiirkondade määramine
-
Klient: Keskkonnaministeerium
Keskkonnahoidlike riigihangete analüüs
Keskkonnahoidlike riigihangete (KHRH) analüüsi üheks eesmärgiks on analüüsida kuue KHRH rakendamises eesrindlikuma liikmesriigi nii riigihangete süsteemi kui ka KHRH korraldust ja tuua välja parimate praktikate näiteid.
KHRH analüüsi teiseks eesmärgiks on teha Euroopa Liidu KH kriteeriumite kohandamise ettepanek Eestile. Eesmärgi saavutamiseks on tehtud ülevaade turu hetke olukorrast, kus on üldistades analüüsitud Eesti pakkujate olemasolu KH kriteeriumite rakendamisel ja analüüsitud avaliku sektori valmisolekut. Analüüsi tarbeks on läbi viidud 20 intervjuud pakkujatega ja 24 intervjuud hankijatega. Samuti saadeti välja küsitlusankeedid nii 300 pakkujale kui ka 300 hankijale. Uuringus on välja toodud ka Keskkonnaministeeriumi poolt valitud eelispropageeritavad toote- ja teenusgruppide soovituslikud, Eesti tingimustele kohandatud keskkonnahoidlikud hankekriteeriumid. Analüüsi viimases osas on tehtud ettepanekud KHRH parema toimise tagamiseks Eestis.
-
Klient: Eesti Energia kaevandused AS
Uuring “Uus-Kiviõli uuringuväljale tööstusterritooriumi kavandamisega ning kaevanduse ekspluateerimisega kaasnevad eeldatavad mõjud Aidu rekreatsioonialale ning Uus-Kiviõli kaevanduse kaevandamisalale, tsoneerimaks nende mõjude eeldatava ulatuse”
-
Klient: Advisio OÜ
Maaparandussüsteemi eesvoolu nõuetekohaseks toimimiseks vajaliku kaitsevööndi ulatuse määramise ja sellel inimtegevuse piiramise vajaduste selgitamise uuring
-
Klient: Eesti Jäätmekäitlejate Liit
Uuringu “Tahkete jäätmekütuste tootmiseks ning kasutamiseks vajalike jäätmete sisendkoguste ja liikide kaardistamine” koostamine
-
Klient: Nikamol OÜ
Rööpa IA (44603:002:0126) õhusaaste modelleerimine
Töö koostatakse sama detailplaneeringu KSH raames.
-
Klient: Eesti Geoloogiakeskus OÜ
Eesti Geoloogiakeskus OÜ Interneti lehekülje õigusliku osa täiendamine
-
Klient: Põlva Linnavalitsus
Põlva paisjärve tervendamiskava koostamine
Teostati Põlva paisjärve seisundi hindamine (loomastik, taimestik), sette- ja veeproovide võtmine ja prooviniitmised ning pakutakse välja meetmed järve seisundi parandamiseks.
-
Klient: Raju AS
Sindi paisu teemaline eksperthinnang
-
Klient: Sillamäe Linnavalitsus
Sillamäe välisõhu pidevseire programmi koostamine
Käesoleva programmi eesmärgiks oli selgitada välja Sillamäe linna välisõhu pidevseire vajadus, võimalikud peamised saasteained piirkonnas ja anda asukohasoovitusi võimalike seirejaamade rajamiseks ning juhiseid seire korraldamiseks.
-
Klient: Eesti Geoloogiakeskus OÜ
Eesti Geoloogiakeskus OÜ keskkonnaalane konsulteerimine
-
Klient: Eesti Geoloogiakeskus OÜ
Eesti Geoloogiakeskus OÜ Interneti lehekülje õigusliku osa uuendamine
-
Klient: Est-Paas OÜ
Maavara kaevandusloaga seonduvate transpordiküsimuste analüüsimine
Objekt: Vasalemma II lubjakivikarjäär
-
Klient: Keskkonnaministeerium
Analüüsi “Karmistuvate reovee puhastamisnõuete mõju hindamine vee-ettevõtjatele ja teistele vee käitlejatele” koostamine
-
Klient: Keskkonnaministeerium
Keskkonnamõju hindamise eelhindamise metoodika täpsustamine
Eelhindamine on protsess, mille käigus analüüsitakse „Keskkonnamõju hindamise ja keskkonnajuhtimissüsteemi seaduse” (edaspidi: KeHJS) § 6 lõikes 3 käsitletud kriteeriumite alusel kavandatava tegevuse keskkonnamõju olulisust, et otsustada selle põhjal keskkonnamõju hindamise (edaspidi: KMH) algatamise vajadus. KeHJS § 11 lõike 4 kohaselt peab otsustaja lisama KMH algatamise või algatamata jätmise otsuse juurde eelhindamise tulemused kõikide KeHJS § 6 lõikes 3 loetletud kriteeriumite ulatuses, välistades põhjendamatute KMH-de algatamise ning samuti põhjendamatult KMH-de algatamata jätmise.
Vastavalt sellele oli eesmärgiks tagada läbi eelhindamise juriidiliselt korrektsed ning sisuliselt asjakohased KMH algatamise või algatamata jätmise otsused. Töös on välja pakutud küsimustiku kujul kriteeriumid, mis aitavad eelhindamist läbi viia ning mida saab arvestada KMH algatamise või algatamata jätmise otsuste tegemisel.
-
Klient: Tartu Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakond
Alternatiivsete sademevee äravoolu- ja kogumissüsteemide uurimustöö
OÜ Alkranel koostab Tartu Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna tellimusel alternatiivsete sademevee äravoolu- ja kogumissüsteemide uurimustöö.
Töö eesmärgiks on vähendada sademevee kanalisatsiooni juhitava sajuvee hulka, parandada linna esteetilist ilmet ja mitmekesistada linna ökosüsteemi. Töö koosneb Tartu linna territooriumil asuvatel hoonetel murukatuste võimaliku kasutamise ulatuse kaardistamisest ja võimalikest tehnilistest lahendustest, toimivuse ja maksumuse hinnangust. Analüüsitakse ka kõvakattega pindade planeerimisel ja projekteerimisel kasutatavaid alternatiivseid lahendusi, nn lahtisi sademevee kanalisatsioonisüsteeme, nende võimalikke tehnilisi lahendusi, ruumivajadust ja maksumust.
-
Klient: KIK SA
Projekt Keskkonnasõber
Eesmärk: avalikkuse kaasamine ja keskkonnateadlikkuse edendamine.
-
Klient: Eesti Geoloogiakeskus OÜ
Eesti Geoloogiakeskuse keskandmebaasi relatsiooniline andmemudel
Eesmärk: olemasolevate andmebaaside analüüsil ja hindamisel luua Keskandmebaasi relatsiooniline andmemudel, mille põhjal oleks võimalik luua tulevikus vastavalt kasutatavale andmebaasisüsteemile reaalselt toimiv Keskandmebaas.
-
Klient: Puhja Vallavalitsus
Täiendatud Keskkonnasõbra infovoldik Puhja vallale
Taust: täiendati peamiselt jäätmekäitlusalast informatsiooni.
-
Klient: Eesti Geoloogiakeskus OÜ
Eesti Geloogiakeskuse lehekülg ja Puursüdamike andmebaas
Teostasime: kujunduse, sisu-, andmebaaside (uudiste, publikatsioonide, töötajate, Puursüdamike, jt.) struktuurid ja esitlused ning Intraneti mooduli erinevate teenuste haldamiseks.
-
Klient: KIK SA
Keskkonnaalane viktoriinimäng Eesti üldhariduskoolide 10. ja 11. klassidele
Eesmärk: avalikkuse kaasamine ja keskkonnateadlikkuse edendamine.
-
Klient: Tartu Linnavalitsuse Linnamajanduse osakond
Essee- ja projektikonkursi korraldamine
Eesmärk: avalikkuse kaasamine ja keskkonnateadlikkuse edendamine – Tartu kampaania “Hoia linn puhtana”
-
Klient: Tartu Linnavalitsuse Linnamajanduse osakond
Keskkonnaalane viktoriinmäng Tartu linna koolide 10. ja 11. klassi õpilastele
Eesmärk: avalikkuse kaasamine ja keskkonnateadlikkuse edendamine noorte seas.